Staj

Staj uygulaması mezun olmadan önce öğrencilerin mesleki bilgi ve becerisini uygulamalı yöntemle artırmasını sağlamak amacıyla geçirmiş olduğu dönemdir. Meslek Yüksekokulumuz birçok kurum ve kuruluşla iş birliği içinde olup öğrencilerimize staj imkanı sağlamaktadır. Meslek Yüksekokulumuz ve Kamu Hastaneler Birliği arasında yapılan işbirliği ile sağlık programlarında eğitim alan öğrencilerimiz yaz stajlarını kamu hastanelerinde yapabilmektedir.

Mesleki Uygulama

Meslek Yüksekokulumuz bir taraftan öğrencilerimize teorik bilgiler verirken bir taraftan da uygulamalı olarak pratik mesleki uygulama eğitimleri de vermektedir. Mesleki uygulama eğitimi sırasında pratik uygulamalarla iş hayatına daha rahat uyum sağlayarak mesleki tecrübelerini arttıracaklardır. Mesleki uygulama eğitiminde amaç öğrencilerin sadece alanlarıyla ilgili değil ‘düşünen’ ‘araştırabilen’ ‘özgüvene sahip’ bireylerin de yetiştirilmesidir. 

Meslek Yüksekokulumuz Kamu Hastaneleri Birliği ile yapmış olduğu işbirliği çerçevesinde sağlık programlarında 3 dönem mesleki uygulama eğitimi verilmektedir.

Erasmus +

Yurtdışında eğitim alma fikri, günümüzde öğrenciler için bir hayal olmaktan öteye geçmiştir. Zira globalleşen dünyada; gelişen teknoloji, ülkeler arası ulaşımın kolaylığı ve ticari anlaşmalar sayesinde bir üniversite öğrencisi için yabancı bir ülkede eğitim almak demek; yeni bir kültürü tanımak, gideceğiniz ülkeyi keşfetmek, kariyer imkanlarından faydalanmak, meslek hayatınızda farkınızı ortaya koymak ve en önemlisi de yabancı dilinizi geliştirerek hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim elde etmektir. İkinci sınıf öğrencilerimizin tek dönem ya da iki dönem olarak tercih edebilecekleri Erasmus programından okumuz öncülüğünde öğrencilerimiz faydalanabilmektedirler.

AIESEC

AIESEC Programı üniversite öğrencileri ve mezunlar için sosyal sorumluluk ve profesyonel staj imkanları sunan, şirketler ve sivil toplum kuruluşlarını farklı ülkelerdeki genç yetenekler ile buluşturan dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilerimiz İngilizce dil yeterliliği aranmayan 6 veya 8 haftalık sosyal sorumluluk projelerine gönüllü olarak dahil olabilirler. Bunun yanında İngilizce dil yeterliliği sağlayan öğrencilerimiz en az 3 ay en fazla 12 ay olmak üzere staj programına dahil olabilirler.