Şişli Meslek Yüksekokuluna Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?
-Şişli Meslek Yüksekokulunun eğitim programlarından birine girebilmek için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yaptığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) katılmak ve baraj puanını geçerek tercih formunda ilgili programı tercih etmek ve ÖSYM tarafından bu programa yerleştirilmek gerekir.
Bursumuz Hangi Durumlarda Kesilir?
– Şişli Meslek Yüksekokulunda Disiplin cezası dışında 2 yıl süresince burslar kesilmemektedir.
Derslere Devam Zorunluluğu Var mıdır?
-Şişli Meslek Yüksekokulunda Öğrencilerimiz derslere, uygulamalara ve sınavlara katılmak zorundadırlar. Devam zorunluluğu; o yarıyıldaki toplam eğitim-öğretim süresinin teorik dersler için en az % 70, uygulamalı dersler için % 80’dir.
Yüksekokulunuzun Yerleşkesi Nerededir?
-Şişli meslek yüksekokulu 2019-2020 Eğitim-öğretim yılında Maslak yerleşkesinde eğitime devam edecektir.
Yüksekokulunuzdan Mezun Olduktan Sonra Lisans Tamamla İmkânı var mıdır?
– Şişli Meslek Yüksekokulu’nun Öğrencileri bir ön lisans programından mezun olduktan sonra Dikey Geçiş Sınavı(DGS) ile İlgili lisans programlarına tamamlama hakkına sahiplerdir.
Örgün ve İkinci Öğretim Arasında Fiyat Farkı Var mıdır?
-Şişli Meslek Yüksekokulu programlarımda programlar içerisinde örgün ve ikinci öğretim arasında fiyat farkı bulunmamaktadır.
Programların Eğitim Dili Nedir?
-Şişli Meslek Yüksekokulunun Uygulama İngilizce ve çevirmenlik programı hariç diğer programlarının eğitim dili Türkçe dir.
Yurt Olanakları Nelerdir?
-Şişli Meslek Yüksekokulu’nun Kendi Bünyesinde Yurt’u bulunmamaktadır. Anlaşması ve indirim sağlatabildiği özel öğrenci yurtları mevcuttur.